Participants

  1. Akanksha Agrawal (University of Bergen)
  2. Amer Mouawad (University of Bergen)
  3. Ankur Moitra (Massachusetts Institute of Technology)
  4. Anthony Perez (LIFO – Université d’Orléans)
  5. Archontia Giannopoulou (University of Warsaw)
  6. Bart M. P. Jansen (Eindhoven University of Technology)
  7. Cristina Bazgan (Universite Paris-Dauphine)
  8. Christophe Paul (CNRS – LIRMM)
  9. Daniel Lokshtanov (University of Bergen)
  10. Dániel Marx (Hungarian Academy of Sciences)
  11. Edouard Bonnet (Hungarian Academy of Sciences (MTA SZTAKI))
  12. Erik Jan van Leeuwen (MPI Saarbrücken)
  13. Eunjung Kim (CNRS – Paris Dauphine)
  14. Fahad Panolan (Institute of Mathematical Sciences, India)
  15. Faisal N. Abu-Khzam (Lebanese American University)
  16. Fedor Fomin (University of Bergen)
  17. Felix Reidl (RWTH Aachen University)
  18. Fernando Sanchez Villaamil (RWTH Aachen)
  19. Florian Sikora (Lamsade, Paris-Dauphine)
  20. Frances Rosamond (Charles Darwin University)
  21. Hans-Joachim Böckenhauer (ETH Zürich, Department of Computer Science)
  22. Henning Fernau (Universität Trier)
  23. Holger Dell (Saarland University and Cluster of Excellence (MMCI))
  24. Ioan Todinca (Univ. Orléans, France)
  25. Ivan Bliznets (St. Petersburg Department of V.A. Steklov Institute of Mathematics of the RAS)
  26. Jakub Gajarský (Masaryk University, Brno)
  27. Jan Obdrzalek (Masaryk University, Brno)
  28. Jisu Jeong (KAIST)
  29. Manuel Sorge (TU Berlin)
  30. Marcin Pilipczuk (University of Warwick)
  31. Marcin Wrochna (University of Warsaw)
  32. Mark Jones (Royal Holloway, University of London)
  33. Markus S. Dregi (University of Bergen)
  34. Matthias Mnich (Universität Bonn)
  35. Michael Fellows (Charles Darwin University)
  36. Michał Pilipczuk (University of Warsaw)
  37. Mithilesh Kumar (University of Bergen)
  38. Ondra Suchý (Faculty of Information Technology, Czech Technical University Prague, Czech Republic )
  39. Pål Grønås Drange (University of Bergen)
  40. Petr Golovach (University of Bergen)
  41. Petr Hliněný (Masaryk University, Brno, CZ)
  42. Petteri Kaski (Aalto University, Helsinki)
  43. Prafullkumar P Tale (The Institute of Mathematical Sciences, Chennai. India)
  44. Pranabendu Misra (IMSc, Chennai)
  45. Ramanujan M. S. (University of Bergen)
  46. Reza Saei (UiB)
  47. Robert Ganian (Vienna University of Technology)
  48. Robert Krauthgamer (Weizmann Institute of Science)
  49. Rod Downey (Victoria University Wellington)
  50. Saket Saurabh (IMSc+UIB)
  51. Serge Gaspers (UNSW Australia and NICTA)
  52. Stefan Fafianie (University of Bonn)
  53. Sudeshna Kolay (Institute of Mathematical Sceinces)
  54. Till Fluschnik (TU Berlin)
  55. Torstein Strømme (UiB)
  56. Travis Gagie (University of Helsinki)
  57. Vincent Froese (TU Berlin)
  58. Vuong Anh Quyen (Bonn University, Germany)